“Matematika između realnog i virtualnog”

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta donijelo je odluku o financiranje projekta  „Matematika između realnog i virtualnog“ u okviru poziva za dodjelu bespovratnih sredstava HR.3.1.20 Promocija kvalitete i unaprjeđenje sustava odgoja i obrazovanja na srednjoškolskoj razini. Projekt će se financirati sredstvima Europskog socijalnog fonda,  Operativnog programa Razvoj ljudskih potencijala http://www.ljudskipotencijali.hr/ 2007.-2013. u ukupnom iznosu od  1 016 019 HRK. Razdoblje provedbe projekta je od 23.10.2015. do 22.10.2016. Više o Europskim strukturnim i investicijskim fondovima možete naći na http://www.strukturnifondovi.hr/.

Korisnik je XV. gimnazija, Zagreb, a partneri u projektu su XII. gimnazija, Zagreb, Gimnazija Matije Antuna Reljkovića, Vinkovci i Gimnazija Josipa Slavenskog, Čakovec.

Koordinatori  aktivnosti u XII. gimnaziji su Mia Čačić i Dijana Soldić. U provedbi aktivnosti XII. gimnaziji sudjeluju Mia Čačić i Dijana Soldić, profesorice matematike, Ivan Gverić, profesor fizike, Barbara Arić, pedagoginja te ravnateljica škole Blaženka Ječminek.

Ciljevi aktivnosti su osuvremeniti pristup učenju i poučavanju matematike novim kurikulumom za fakultativnu nastavu u skladu s ishodima učenja te razviti kapacitete partnerskih ustanova za provedbu novog kurikuluma fakultativne nastave. Ostvarivanjem ciljeva stvaraju se preduvjeti za primjenu tehnologije u nastavi matematike. U projektu sudjeluju nastavnici, stručni suradnici i učenici partnerskih ustanova koje obavljaju djelatnost srednjeg obrazovanja prema gimnazijskom programu. Projekt će se realizirati u pet etapa - elemenata projekta:

• Testiranje interesa za novim kurikulumom fakultativne nastave matematike i izrada nacrta novog kurikuluma
  • Izrada novog kurikuluma fakultativne nastave matematike u skladu s ishodima učenja
  • Osiguravanje materijalnih i ljudskih preduvjeta za provedbu novog kurikuluma fakultativne nastave matematike
  • Izrada nastavnih materijala za provedbu novog kurikuluma
  • Promocija novog kurikuluma fakultativne nastave matematike među učenicima, roditeljima i nastavnicima

Tijekom provedbe projekta izradit će se kurikulum fakultativne nastave matematike temeljen na ishodima učenja i odrediti kriteriji provjere usvojenosti ishoda učenja, 30 zaposlenika partnerskih škola  sudjelovat će u specifičnoj edukaciji o izradi kurikuluma, ishodima učenja i vrednovanju, izradit će se nastavni materijali i priručnici za primjenu tehnologije u nastavi.

Projekt financira Europska unija
iz Europskog socijalnog fonda

Europska unija Ulaganje u budućnost

Ova publikacija je izrađena uz pomoć Europske unije. Sadržaj publikacije je u isključivoj nadležnosti XII. gimnazije te se ni na koji način ne može smatrati da odražava stajalište Europske unije.

Završna konferencija projekta ''Matematika između realnog i virtualnog''

Autor: Dijana Soldić, 21. 10. 2016.

Završna konferencija projekta „Matematika između realnog i virtualnog“ održana je 10. 10. 2016. u hotelu Westin. Članovi projektnog tima predstavili su rezultate projekta zaposlenicima škola sudionika projekta i uzvanicima.

Nakon pozdravne riječi ravnateljice XV. gimnazije Ljiljane Crnković, osnovne informacije o projektu izložila je Sanja Antoliš. Provedene edukacije o kurikulumu predstavila je Vesna Smadilo, a o edukaciji o primjeni tehnologije u nastavi matematike govorile su Snježana Lukač i Tamara Srnec. Kroz primjere dobre prakse sa studijskog putovanja u Lahr uzvanike je provela Jelenka Anić. U nastavku konferencije ciljeve i module izrađenog kurikuluma izložili su Štefanija Požgaj i Miljenko Blažeka, o ishodima učenja u fakultativnoj nastavi matematike govorila je Dubravka Toldi, a o učenju i poučavanju Maja Đerek. Petra Čukec i Dijana Soldić upoznale su sudionike konferencije s vrednovanjem u fakultativnoj nastavi. U idućem bloku konferencije o vježbenicama i priručniku za nastavnike govorile su Aneta Copić i Eva Špalj, a nakon toga je Sanja Vučetić predstavila rezultate pilot testiranja. O EU promociji govorila je Mirela Lončar, a o promociji kurikuluma Maja Mihalic. Na kraju službenog dijela konferencije sudionicima konferencije su se obratili ravnatelji partnerskih škola: Blaženka Ječminek  iz XII. gimnazije Zagreb, Stipo Tomić iz Gimnazije Matije Antuna Reljkovića Vinkovci i Tea Dragić Runjak iz Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec.

Nakon toga sudionici konferencije su u neformalnom druženju razmijenili dojmove i iskustva, a mogli su pregledati kurikulum, vježbenice i priručnik za nastavnike. Svi su sudionici konferencije dobili promotivne materijale i USB sa svim materijalima

Nositelj projekta

XV. gimnazija, Zagreb, koordinatori aktivnosti Sanja Antoliš, Aneta Copić, Eva Špalj

Partneri

XII. Gimnazija, Zagreb, Gimnazija Matije Antuna Reljkovića, Vinkovci, Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec, Čakovec

Razdoblje provedbe projekta – od 23.10.2015. do 22.10.2016.

Projekt financira Europska unija     Europska unija          Ulaganje u budućnost
iz Europskog socijalnog fonda

« Svibanj 2024 »