> Nastava  > e-Dnevnik
e-Dnevnik

Od školske godine 2017./2018. papirnatu razrednu knjigu u našoj školi zamijenit će e-Dnevnik.

e-Dnevnik je web aplikacija za vođenje razredne evidencije u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

Aplikacija e-Dnevnik za učenike i roditelje omogućava učenicima i roditeljima pregled ocjena, izostanaka, bilješki te rasporeda pisanih zadaća koje su njihovi nastavnici upisali u e-Dnevnik sustav. Osim verzije za računala, aplikacija je prilagođena i za mobilne uređaje kako bi se omogućila lakša dostupnost i preglednost. Pristup aplikaciji je moguć putem ove poveznice.

Učenici se u aplikaciju prijavljuju svojim elektroničkim identitetom iz sustava AAI@EduHr. Elektronički identitet dobivaju u školi od administratora.

Roditelji se u aplikaciju mogu prijaviti isključivo putem sustava e-Građani koristeći jednu od prihvaćenih vjerodajnica uz uvjet da je u e-Dnevnik unesen OIB roditelja. Putem ove aplikacije roditeljima je omogućen uvid u podatke o djetetu koje su predmetni nastavnici i razrednik unijeli u e-Dnevnik.

Više informacija o e-Dnevniku možete potražiti ovdje.

Upute za učenike i roditelje

Letak za roditelje

Kako postati e-Građanin

Elektronički identitet

CARNetov elektronički identitet u sustavu AAI@EduHR je virtualni identitet na CARNet mreži kojega dobivaju pojedinačni korisnici iz ustanova članica CARNeta (učenici, nastavnici, studenti, profesori i zaposlenici ustanova članica) i koji im omogućuje korištenje CARNetovih usluga.

Elektronički identitet služi pri autentikaciji i autorizaciji za razne CARNetove usluge te je nužan za ostvarivanje prava na njihovo korištenje (npr. usluge za pristup Internetu, CARNetov Webmail, Nacionalni portal za udaljeno učenje Nikola Tesla, e-Knjižnica, Školska Učilica, forum Portala za škole i dr.).

Uputa kako promijeniti zaporku elektroničkog identiteta u sustavu AAI@EduHr dostupna je ovdje.

Ukoliko nemate ili ste zagubili svoj elektronički identitet obratite se administratorici u tajništvu škole.

Edu.hr portal je centralno mjesto za pristup uslugama koje pruža CARNet, a dostupne su uz primjenu elektroničkog identiteta u sustavu AAI@EduHr. Prijavom na ovom portalu bit ćete prijavljeni na sve usluge koje imate pravo koristiti, bez potrebe za višestrukom autorizacijom na različitim mjestima.

Nakon prijave zelenom bojom će biti označene sve usluge kojima imate pravo pristupa s obzirom na vaš status u sustavu obrazovanja.

« Ožujak 2024 »