> Projekti
Projekti

XII. gimnazija sudjeluje u projektima na europskoj razini. Jedan od njih je CARNet-ov projekt e-Škole, čime je naša škola postala jedna od sedam srednjih škola u Zagrebu koja će 2017. nastavu nastaviti u učionici budućnosti, na pametnim pločama, tabletima i računalima, te postati digitalno zrela škola.

Meria je skraćenica naziva projekta Mathematics Education – Relevant, Interesting and Applicable (Matematičko obrazovanje – značajno, zanimljivo i primjenjivo) europskog programa u području obrazovanja Erasmus+. Projekt se provodi od rujna 2016. do kolovoza 2019, a XII. gimnazija sudjeluje kao pridružena partnerska škola.

Sudjelovali smo i u EU projektu Matematika između realnog i virtualnog, u sklopu kojeg su se naši nastavnici educirali, a naša škola ostvarila tehničke preduvjete za nastavu matematike na računalima.

U sklopu SEECEL-ovog projekta Poduzetničko učenje učenici su, sudjelujući u raznim aktivnostima, stekli brojne poduzetničke kompetencije.

Godine 2020. Erasmus, najveći program Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport, koji obuhvaća sve europske i međunarodne programe i inicijative Europske unije u području obrazovanja osposobljavanja, mladih i sporta, dodijelila je iz europskih fondova XII. gimnaziji financijska sredstva u iznosu od 12.279.00 EUR za provedbu predloženog projekta „Isti, a drugačiji“, koji se planira provesti u trajanju od jedne do najviše dvije godine.

Od 2017. godine naša je škola uključena u projekt udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL). Udruga je pokrenula projekt pod nazivom “Plastičnim čepovima do skupih lijekova”. Naime, sakupljajući plastične čepove činimo dobro za okoliš, a ujedno činimo i hvalevrijedno humanitarno djelo jer za kilogram plastičnih čepova Udruga oboljelih od leukemije i limfoma dobije kunu i 20 lipa.

Pjevaj, sviraj, pleši je eTwinning projekt vezan uz stvaralaštvo, rad, period i glazbu britanske rock grupe The Beatles.

Više o pojedinačnim projektima pročitajte klikom na naziv projekta u izborniku s lijeve strane.

« Ožujak 2024 »