Naša se škola prijavila za sudjelovanje u razmjeni mladih unutar Erasmus+ programa. Razmjene mladih omogućuju mladima iz različitih zemalja da se upoznaju, zajedno stanuju i kraće vrijeme rade na zajedničkim projektima. Odvijaju se izvan školskog okruženja, a uključuju razne aktivnosti, kao što su radionice, vježbe, debate, igre uloga, aktivnosti na otvorenom i mnoge druge. U razmjeni mogu sudjelovati mladi između 13 i 30 godina, a voditelj mora imati najmanje 18 godina.

Na razmjenu mladih u Poljsku prijavilo se 24 učenika. Nakon selekcijskog postupka, na mobilnost odlazi 12 učenika. Radi se o razmjeni mladih pod nazivom „Unity in Diversity: Fighting with Migration Challenges Together“ koja će se održati od 18. do 26.6.2024. godine u Žarki Letnisko, Poljska.

Popis učenika koji sudjeluju u mobilnosti (abecednim redom):

Magdalena Bokunović (3.a), Dea Buči (3.a), Antonija Čičić (3.d), Katja Erbežnik (3.c), Maks Hertarić (3.c), Sven Kirinec (3.c), David Mlinarić (3.b), David Motik (3.a), Denis Sadović (3.a), Eric Slogar (3.b), Karlo Vidović (3.b), Lana Zdelar (3.c)

Voditeljica grupe je Ksenija Ondrašek, psihologinja.

Sljedeće školske godine će cijela škola imati koristi od ove mobilnosti, jer će učenici pod vodstvom psihologinje provesti diseminacijske aktivnosti u cilju promocije europskih mobilnosti i prihvaćanja različitosti.