Učenici koji pohađaju fakultativnu nastavu Turistička geografija sudjelovali su u projektu Odredište Zagreb kojeg provodi Turistička zajednica grada Zagreba u suradnji sa Gradskim uredom za obrazovanje, sport i mlade.
Zajedno sa svojom mentoricom Mirelom Kovačević, izabrali su temu “12-icom do XII.-e” te su putujući tramvajem br. 12 istražili sve zanimljive lokacije uz tu tramvajsku liniju, a povratkom u Dubravu, istražili su svoj kvart i fotografirali ulice, parkove i sve važnije ustanove te su svoja istraživanja i svoje fotografije objavili u knjižici  “Dubrava – naš kvart”.

Također su oslikavajući i šivajući ukrašavali platnene vrećice s motivima grada Zagreba koje su prethodno sami fotografirali. Rezultate svog projekta predstavili su u Muzeju suvremene umjetnosti pred pročelnikom Gradskog ureda za obrazovanje , sport i mlade L. Jurošem, direktoricom M. Bienenfeld i ostalim predstavnicima Turističke zajednice grada Zagreba, pročelnikom Katedre za turizam na Ekonomskom fakultetu prof. dr. sc. O. Kesarom, predstavnikom svj. turističke organizacije UN Tourism L. N. Barriosom te učenicima i profesorima još pet škola koje su također sudjelovale u projektu.
Ostatak fotografija pogledajte u nastavku objave.