Učenici 1. f razreda s razrednicom Andrejom Marinom i nastavnicom Likovne umjetnosti Iris Kudumijom posjetili su izložbu “Zbirka Kurjak: Motiv žene u djelima hrvatskih umjetnika” u Galeriji Mona Lisa gdje su imali priliku vidjeti brojna djela poznatih hrvatskih umjetnika, kao što su Vlaho Bukovac, Ivan Tišov, Bela Čikoš Sesija, Ivan Meštrović, Miroslav Kraljević i dr., od kojih dio nikada nije bio prikazan u javnosti. Učenici su imali priliku pobliže se upoznati s razvojem hrvatske moderne umjetnosti, pripadnicima zagrebačke šarene škole te nekim djelima suvremene hrvatske umjetnosti, a naposljetku su se još jednom prošetali galerijom i izabrali djelo koje im se najviše sviđa te napisali kratku analizu odabranog djela.