Umjesto nastavnih sati u učionici, učenici 2.e i 2.f nastavni dan proveli su u auli škole gdje je organizirana nastava poput one u posjećenoj školi Snæfellinga Polytechnic School na Islandu. Učenici su u timovima radili na projektnim zadacima; kreirali su e-knjigu na engleskom jeziku te predstavili Hrvatsku i Island, prehrambene navike i tradicionalne recepte navedenih država te analizirali anketu o prehrambenim navikama islandskih i učenika XII. gimnazije.

Osim toga, skupina učenica radila je i na montaži kratkog filma o posjetu Islandu i njihovoj školi.

Aktivnost je dio projekta “Uči, jedi, voli” čiji je cilj poticanje višejezičnosti i usvajanje zdravih prehrambenih navika.

Rezultate su predstavili aktivu nastavnica stranih jezika koje su aktivnost osmislile i provele.

Skip to content