VOLONTERSKI KLUB XII. GIMNAZIJE

Autor: Ivan Tomičević, 10. 2. 2019.

Volonterski klub XII. gimnazije okuplja učenike s velikom željom i energijom za aktivno uključivanje u društveni život naše škole i lokalne zajednice. Te mlade kreatore  prepoznale su i podržale profesorica Ivančica Peršić Ćurćić i pedagoginja Barbara Arić, kao i ostali profesori i ravnateljica škole. Cilj Volonterskog kluba je odgajati za volontiranje, promicati aktivno građanstvo mladih, razvijati solidarnost i toleranciju, poticati uzajamno razumijevanje među mladima i poticati empatiju i brigu za ranjive skupine lokalne i šire zajednice. Školsku godinu 2018./2019. obilježile su brojne akcije naših volontera. Kako je to izgledalo pogledajte u nastavku.

„Učenici za našu školu“

Na dan otvorenja pametne klupe 16.10.2018. učenici XII.gimnazije prodavali su muffine kako bi skupili novac za akciju „Učenici za našu školu“.

Izrada didaktičkih igara i Božićni sajam

Volonteri XII.gimnazije izrađivali su didaktičke igre koje su, omotane kao male poklone, prodavali na božićnom sajmu 7.12. 2018.

Uređenje škole

Jedan vikend (24. i 25.11.) volonteri i učenici dobrovoljci skupili su se i zajedničkim snagama uljepšali unutarnji prostor škole.

Posjet domu u Vugrovcu

Učenici XII.gimnazije pridonijeli su kupnji potrepština, a neki su učenici - volonteri u pratnji profesorice Mirele Mikec i profesorice Ivanke Peršić Ćurčić posjetili dom u Vugrovcu kao i svake godine prije Božića.

Volonterski klub XII. gimnazije planira još puno toga, stoga pozivamo sve učenike da se pridruže volonterskom radu i da nekome uljepšaju život svojim djelovanjem.

Javni natječaj za zakup poslovnog prostora

Školski odbor XII. gimnazije raspisuje dana 26. siječnja 2023. godine Javni natječaj za zakup poslovnog prostora XII. gimnazije.

Ponude se podnose u roku 8 dana od dana objave ovog natječaja u zatvorenoj omotnici preporučenom poštom ili osobnim dolaskom na adresu XII. gimnazija, Međugorska ulica 42, 10 040 Zagreb s naznakom "Za natječaj-zakup-ne otvaraj".

Tekst Javnog natječaja možete vidjeti u privitku.

Javni natječaj je objavljen dana 26. siječnja 2023. godine na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči XII. gimnazije.