VIDEOKONFERENCIJOM OBILJEŽILI TJEDAN SVEMIRA

Autor: Ivan Tomičević, 16. 11. 2017.

U ponedjeljak, 13. studenog 2017. godine, na inicijativu profesora fizike, Ivana Gverića, održan je virtualni nastavni sat u suradnji s Gimnazijom Vukovar koju su predvodile profesorica kemije, Kristina Kristek i profesorica informatike, Sanja Pavlović Šijanović.

Dojmove i fotografije pogledajte u nastavku.

Naime, ideja o virtualnom nastavnom satu rodila se na CARNetovoj konferenciji korisnika - CUC 2016 na kojoj se ova grupa profesora susrela i započela suradnju i maštanje o virtualnoj nastavi koji će slijedeće godine i ostvariti zahvaljujući realizaciji CARNetova projekta e-škole u XII. gimnaziji. Sat se održao u pametnim učionicama između učenika drugih razreda Gimnazije Vukovar (2.c i 2.d) i učenika drugih razreda izborne nastave astronomije u XII. gimnaziji. Naši su učenici s oduševljenjem pristali na video razgovor sa svojim vršnjacima iz Vukovara s kojima su rado podijelili svoja znanja.

Kako je Gimnazija Vukovar u prethodnom mjesecu obilježavala tjedan svemira, a naši učenici su upravo polaznici izborne nastave astronomije, profesori su se odlučili za astronomsku temu ovog virtualnog susreta pa se na satu moglo saznati puno zanimljivih informacija o svemiru. Kad se video prijenos uskladio, avantura je mogla početi. Pred širokom publikom u razredu i virtualnim gostima, prva je led probila upravo naša maturantica Lea Gvozden, učenica 4.c razreda sa prezentacijom "Umjetni sateliti i Crni Vitez". Oduševljeni prezentacijom, Vukovarci su bili spremni pokazati što znaju. Učenici su na zadane teme izradili plakate u web alatu - Pictochart, a neke od njih su nam i pokazali. Ovoga puta, s druge strane ekrana prezentirali su: Anamarija Pančić obrađujući temu "Uran i Neptun", zatim Lucija Gračanin koja nam je pričala o spektroskopiji - "spekroskopija otkriva tajne kemije svemira" i Marko Macura sa "Saturnom i njegovim mjesecom Titanom".  Nastava je tekla u ležernoj i poučnoj atmosferi koja je polako dolazila kraju.

Cijelu priču zaključali smo izmjenom pitanja o iskustvima školovanja u ova dva grada, stoga je i glavno pitanje naših virtualnih gostiju bilo upravo u tom tonu - kako je pohađati gimnaziju u glavnom gradu? Vođeni predivnim dojmovima ovog virtualnog susreta, nadamo se da je naš prvi virtualni nasatvni sat s gimnazijom Vukovar bio  uvertira u još mnogo ovakvih suradnji.

Lea Gvozden, 4.c

Javni natječaj za zakup poslovnog prostora

Školski odbor XII. gimnazije raspisuje dana 26. siječnja 2023. godine Javni natječaj za zakup poslovnog prostora XII. gimnazije.

Ponude se podnose u roku 8 dana od dana objave ovog natječaja u zatvorenoj omotnici preporučenom poštom ili osobnim dolaskom na adresu XII. gimnazija, Međugorska ulica 42, 10 040 Zagreb s naznakom "Za natječaj-zakup-ne otvaraj".

Tekst Javnog natječaja možete vidjeti u privitku.

Javni natječaj je objavljen dana 26. siječnja 2023. godine na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči XII. gimnazije.