NOVINARI XII.-te POZIVAJU NOVE TALENTE

Autor: Ivan Tomičević, 14. 10. 2017.

Prije tri godine, u našoj  školi, osnovana je novinarska skupina kao  izvannastavna aktivnost. Na početku novinarskog djelovanja, nitko od nas učenika nije imao pretjeranog iskustva u pisanju. Veliki poticaj bila nam je voditeljica skupine, u prvoj godini, profesorica Korana Serdarević. Nakon profesorice Serdarević došla je naša profesorica Biserka Malenica koja ju i dan danas vodi i koja, iz nas novinara, izvlači ono najbolje što može.

Svoje novinarske tekstove redovno objavljujemo na stranici  škole. Objavili smo dva broja našega školskoga lista kojega  možete „prolistati“ na web-stranici škole“, a upravo pripremamo i treći. Nadamo se da će do siječnja ugledati svjetlo dana.

Naš ‘Dvanaesterac’ je novi list među listovima srednjih škola Grada Zagreba. Međutim, iako smo novi u tim vodama i imamo vrlo malo iskustva, naš list je dvije godine uzastopce predložen na državnu razinu smotre LiDraNo.

Kao glavna urednica moram reći da sam ponosna na sve moje novinare kojih je malo, ali vrijede puno. Posebno moram pohvaliti Ivu i Jana koji su sa svojim samostalnim novinarskim tekstovima, prošle školske godine, stigli na državnu smotru LiDraN-a i bili među 10 najboljih u državi. Moramo biti svjesni da to nije lako dostići. Pohvalila bih i Emu koja je svojim sjajnim monologom, na Festivalu svjetske književnosti u Zagrebu, ostavila bez teksta samog autora monologa, Franju Janeša.

Već sam spomenula  ranije, nas novinara je jako malo, a posla je puno. Ovim putem, kao glavna urednica, pozivam sve zainteresirane učenike koji vole pisati i usput se zabaviti, a i puno naučiti, neka nam se priključe. Za sve informacije u svezi naših sastanaka i samog rada zamolila bih vas da se javite profesorici Malenici, našoj voditeljici.

MAGDALENA VRGOČ,

glavna urednica